Global Network RP

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Salut, adauga acum in lista ta de messenger id-ul de contact oficial al comunitatii GlobalNetwork : reteaua_global . Acest ID va sta la dispozitie , fie ca aveti probleme cu accountul dumneavoastra, fie ca doriti sa cereti relatii cu privire la comunitatea Global Network. Multumim , conducerea Global Network .

+8
KaTzZz
CorleoneVito
Robert
DaNy
[aKa]sEnZaTzIE
McQueen
FeN0M3N
Avant
12 participanți

    Mirrors Edge

    Avant
    Avant
    Designer
    Designer


    Mesaje : 82
    Reputatie : 1
    Data de inscriere : 17/01/2011
    Localizare : Slanic

    Mirrors Edge Empty Mirrors Edge

    Mesaj  Avant Lun Ian 17, 2011 1:33 pm

    Compania DICE, sau Digital Illusions CE, a fost fondata in 1988 in Stockholm, Suedia. In prezent compania este detinuta de Electronic Arts. DICE este un nume cunoscut de multi, in timp ce altii sunt fani declarati ai acestora. Studioul este cunoscut pentru seria Battlefield, franciza ce a avut si inca are un succes rasunator. Dupa lansarea Battlefield Bad Company pentru Playstation 3 si Xbox 360, acestia au decis sa lase franciza Battlefield pentru o perioada. Cei drept aceasta perioada a fost foarte scurta, in prezent DICE lucrand la Battlefield Bad Company 2. Acestia au incercat prin lansarea Mirror's Edge din luna noiembrie a anului trecut sa aduca putina inovatie in lumea jocurilor video. Am asteptat Mirror's Edge inca de cand am vazut primul trailer si primele detalii, iar acum ma pot declara multumit de acest joc.

    Mirror's Edge o are ca protagonista pe Faith. Aceasta este un curier al viitorului, ei fiind numiti runers sau alergatori pe limba noastra. Povestea incepe cand sora lui Faith, Kate, este acuzata de uciderea lui Robert Pope, canditatul pentru postul de primar al orasului. Faith va incerca sa o ajute pe Kate sa scape din bucluc, la randul ei Faith va fi ajutata de Celeste( o alta mesagera) si Merc. Povestea nu este foarte stralucita, insa nici extrem de slaba. Campania singleplayer poate fi terminata 7-8 ore sau chiar mai putin, totul depinde de viteza jucatorului si de priceperea acestuia. Cei drept se putea mai bine la acest capitol, insa nici asa nu este rau.

    Odata terminata campania singleplayer va fi deblocat modul Speed Run si un nou nivel de dificultate( Hard)

    Mirror's Edge este un parkour game la persoana intai. Din acest punct de vedere jocul este destul de inovativ, fiind ceva ce se intalneste mai rar. Faith va fi nevoita sa se catere, sa alerge si sa se lupte pentru a o salva pe sora sa. Partea platformer a jocului este realizata destul de bine. Din pacate sunt si anumite probleme cu camera. Vederea la persoana intai face ca in anumite momente sa nu-ti dai seama ca te afli pe marginea cladirii, fiind foarte aproape sa cazi. Nu-ti poti da seama cand trebuie exact sa sari, saritura fiind prea scurta, lucru care duce la moarte personajului. In Mirror's Edge avem posibilitatea de a folosi cateva arme. Partea in care jucatorul este nevoit sa se foloseasca de acestea nu este prea buna. Odata terminata munitia la o arma aceasta va deveni inutila. Armele se comporta aproape la fel, fie ca e vorba de o mitraliera sau un pistol. Senzatia pe ca o are jucatorul cand trage este nerealista, insa jocul nu se vrea un FPS. Un lucru destul de bun este influenta armelor in executarea unor acrobatii. Daca ai o arma in mana vei prinde mai greu viteza si vei sari mai prost. Luptele sunt bine realizate, desi Mirror's Edge nu straluceste la acest capitol. Schema de control este usor ciudata. Pentru executarea sariturilor sunt folosite trigerele, lucru destul de neobisnuit. Sistemul de save este bazat pe checkpoints. Din pacate in cadrul anumitor nivele acestea sunt prost distribuite. Dupa ce m-am catarat pe un bloc si m-am luptat cu cativa inamici nu am reusit o saritura, fiind nevoit sa iau totul de la inceput. Si mai rau este faptul ca unele checkpoints sunt temporare, jocul nefiind salvat. Fara sa stiu acest lucru am iesit din joc, si surpriza...eram mult mai in urma. Mirror's Edge este un joc greu. Inamicii pe care-i vei infrunta pe parcursul jocului sunt destul de bine inarmati, in timp ce Faith trebuie sa se foloseasca de pumni si de picioare. Dupa ce ati invins un inamic lucrurile vor fi ceva mai usoare deoarece veti putea lua arma celui doborat, astfel totul devenind mult mai usor. De multe ori veti fi nevoiti sa reluati o saritura de mai multe ori pentru a o reusi. Jucatorul se poate folosi de Reaction Time pentru a reusi mai bine sariturile sau pentru a dezarma mai usor inamicii. Reaction Time incetineste timpul pentru o scurta perioada de timp si poate fi obtinut fugind. Un alt ajutor pentru jucator este Runner Vision. Acesta coloreaza obiectele pe care trebuie sa te cateri sau sa sari, acestea devenind rosii.

    Mirror's Edge are o grafica foarte buna, insa si foarte simplista. In joc vom intalni doar cateva culori, totul fiind extrem de simplu realizat. Din acest motiv jocul poate parea repetitiv, dand impresia ca traversezi de fiecare data acelasi loc. Din pacate grafica cutsceenurilor este cartoonish, lucru pe care personal nu-l inteleg. Puteau foarte bine sa mentina acelasi stil grafic, insa nu au facut-o. Animatiile sunt foarte bune, Mirror's Edge fiind un adevarat rival pentru Assassin's Creed la acest capitol.

    La capitolul sunet Mirror's Edge sta bine. Piesele sunt bine alese, iar Still Alive( tema principala) este o piesa foarte buna. Vocile personajelor sunt bine alese, insa Mirror's Edge nu impresioneaza la acest capitol. Muzica isi face treaba, desi nu este prezenta foarte des.

    Mirror's Edge nu are un mod multiplayer propriu-zis. Exista doar un mod numit Time-Trial, insa aici nu te intreci cu alti jucatori decat in Leaderboard. In acest mod jucatorul trebuie sa parcurga una dintre cele 23 de harti, avand grija sa treaca prin toate checkpointurile. In functie de timpul obtinut acesta primeste 1, 2 sau 3 stele. Pentru a reusi un timp mai bun poti descarca fantomele celor mai buni jucatori.

    Mirror's Edge este un joc inovativ, cu o grafica foarte buna. Povestea este slaba, iar jocul poate deveni destul de enervant, Mirror's Edge merita. Campania singleplayer este scurta, insa exista modul time trial. Mirror's Edge este bun, nu este un must-have, insa este un joc bun. Se putea ceva mai bine, mai ales o poveste mai buna si partea de shooter mai buna. Sa speram ca in viitoarea continuare vom avea parte de aceste lucruri, iar daca vom avea parte de cateva imbunatatiri Mirror's Edge 2 va fi un must-have

    Story: 7
    Gameplay: 9
    Grafica: 9
    Sunet: 9

    Nota finala: 8.5
    avatar
    FeN0M3N
    Profesor RP
    Profesor RP


    Mesaje : 6
    Reputatie : 0
    Data de inscriere : 17/01/2011

    Mirrors Edge Empty Re: Mirrors Edge

    Mesaj  FeN0M3N Lun Ian 17, 2011 2:37 pm

    Wow...sper ca nu tea durut mana sa apesi 2 butoane Smile) oricum gg,pentru cautat

    PS: Bun...poate o sa il incerc
    McQueen
    McQueen
    Take Away My Internet
    Take Away My Internet


    Mesaje : 37
    Reputatie : 0
    Data de inscriere : 16/01/2011
    Varsta : 30
    Localizare : Spain

    Mirrors Edge Empty Re: Mirrors Edge

    Mesaj  McQueen Lun Ian 17, 2011 4:18 pm

    pana acum nu am auzit de jocu asta dar o sa il incerc
    [aKa]sEnZaTzIE
    [aKa]sEnZaTzIE
    ★ Fondator
    ★ Fondator


    Mesaje : 256
    Reputatie : 1
    Data de inscriere : 16/01/2011
    Varsta : 28
    Localizare : Italia

    Mirrors Edge Empty Re: Mirrors Edge

    Mesaj  [aKa]sEnZaTzIE Mar Ian 18, 2011 4:32 am

    lam jucat pe ps e frumusel
    DaNy
    DaNy
    Moderator
    Moderator


    Mesaje : 66
    Reputatie : 4
    Data de inscriere : 17/01/2011
    Varsta : 28
    Localizare : Baia-Mare.

    Mirrors Edge Empty Re: Mirrors Edge

    Mesaj  DaNy Mar Ian 18, 2011 10:31 am

    Frumos,am vazut niste poze cu el.
    Avant
    Avant
    Designer
    Designer


    Mesaje : 82
    Reputatie : 1
    Data de inscriere : 17/01/2011
    Localizare : Slanic

    Mirrors Edge Empty Re: Mirrors Edge

    Mesaj  Avant Mar Ian 18, 2011 10:55 am

    Gameplay

    DaNy
    DaNy
    Moderator
    Moderator


    Mesaje : 66
    Reputatie : 4
    Data de inscriere : 17/01/2011
    Varsta : 28
    Localizare : Baia-Mare.

    Mirrors Edge Empty Re: Mirrors Edge

    Mesaj  DaNy Mar Ian 18, 2011 10:59 am

    Avant a scris:Gameplay


    Frumos.
    Avant
    Avant
    Designer
    Designer


    Mesaje : 82
    Reputatie : 1
    Data de inscriere : 17/01/2011
    Localizare : Slanic

    Mirrors Edge Empty Re: Mirrors Edge

    Mesaj  Avant Mar Ian 18, 2011 11:01 am

    Frumos intradevar. Doar ca este scurt. Poti sa il termini si de 2 ori intr-o zi.
    avatar
    Robert
    Wannabe Don
    Wannabe Don


    Mesaje : 106
    Reputatie : 1
    Data de inscriere : 17/01/2011

    Mirrors Edge Empty Re: Mirrors Edge

    Mesaj  Robert Mier Ian 19, 2011 1:22 am

    Frumos jocul...
    CorleoneVito
    CorleoneVito
    Moderator Diverse
    Moderator Diverse


    Mesaje : 231
    Reputatie : 4
    Data de inscriere : 18/01/2011
    Varsta : 27
    Localizare : Bucuresti

    Mirrors Edge Empty Re: Mirrors Edge

    Mesaj  CorleoneVito Sam Ian 22, 2011 9:49 am

    foarte frumos joc
    KaTzZz
    KaTzZz
    Take Away My Internet
    Take Away My Internet


    Mesaje : 43
    Reputatie : 0
    Data de inscriere : 18/01/2011

    Mirrors Edge Empty Re: Mirrors Edge

    Mesaj  KaTzZz Sam Ian 22, 2011 9:49 am

    Da Frumos !
    CorleoneVito
    CorleoneVito
    Moderator Diverse
    Moderator Diverse


    Mesaje : 231
    Reputatie : 4
    Data de inscriere : 18/01/2011
    Varsta : 27
    Localizare : Bucuresti

    Mirrors Edge Empty Re: Mirrors Edge

    Mesaj  CorleoneVito Sam Ian 22, 2011 9:50 am

    Twisted Evil
    Ex_ionutz
    Ex_ionutz
    Take Away My Internet
    Take Away My Internet


    Mesaje : 35
    Reputatie : 3
    Data de inscriere : 18/01/2011
    Varsta : 29
    Localizare : Iasi

    Mirrors Edge Empty Re: Mirrors Edge

    Mesaj  Ex_ionutz Sam Ian 22, 2011 9:56 am

    e mistooo
    CorleoneVito
    CorleoneVito
    Moderator Diverse
    Moderator Diverse


    Mesaje : 231
    Reputatie : 4
    Data de inscriere : 18/01/2011
    Varsta : 27
    Localizare : Bucuresti

    Mirrors Edge Empty Re: Mirrors Edge

    Mesaj  CorleoneVito Sam Ian 22, 2011 9:58 am

    Mai ziceti alte jocuri
    avatar
    Tary
    Admin Sa:Mp
    Admin Sa:Mp


    Mesaje : 8
    Reputatie : 3
    Data de inscriere : 17/01/2011

    Mirrors Edge Empty Re: Mirrors Edge

    Mesaj  Tary Dum Ian 23, 2011 3:41 pm

    L-am terminat de cand a aparut Wink o idee originala de joc.
    sTefaNNN
    sTefaNNN
    Moderator
    Moderator


    Mesaje : 227
    Reputatie : 0
    Data de inscriere : 17/01/2011
    Localizare : /gotics/Samp/GlobalNetworkTHEBEST

    Mirrors Edge Empty Re: Mirrors Edge

    Mesaj  sTefaNNN Dum Ian 23, 2011 11:19 pm

    CorleoneVito a scris:foarte frumos joc
    avatar
    NarTiQuaN
    Wannabe Don
    Wannabe Don


    Mesaje : 221
    Reputatie : 0
    Data de inscriere : 19/01/2011

    Mirrors Edge Empty Re: Mirrors Edge

    Mesaj  NarTiQuaN Lun Ian 24, 2011 3:48 am

    Wow...sper ca nu tea durut mana sa apesi 2 butoane ) oricum gg,pentru cautat

    Continut sponsorizat


    Mirrors Edge Empty Re: Mirrors Edge

    Mesaj  Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Vin Iun 28, 2024 11:59 am