Global Network RP

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Salut, adauga acum in lista ta de messenger id-ul de contact oficial al comunitatii GlobalNetwork : reteaua_global . Acest ID va sta la dispozitie , fie ca aveti probleme cu accountul dumneavoastra, fie ca doriti sa cereti relatii cu privire la comunitatea Global Network. Multumim , conducerea Global Network .

3 participanți

    Setarea unei conexiuni VPN pe Windows XP

    CorleoneVito
    CorleoneVito
    Moderator Diverse
    Moderator Diverse


    Mesaje : 231
    Reputatie : 4
    Data de inscriere : 18/01/2011
    Varsta : 27
    Localizare : Bucuresti

    Setarea unei conexiuni VPN pe Windows XP Empty Setarea unei conexiuni VPN pe Windows XP

    Mesaj  CorleoneVito Dum Ian 23, 2011 3:00 am

    Astfel, astazi mi-am propus sa fac un tutorial despre setarea unei conexiuni VPN pentru ca atat in vechiul loc de munca cat si la noul, multi nu stiu, nu se descurca. Valabil pentru sistemul de operare XP

    Pas 1. Accesati Network Connections, ori dand click de dreapta, Properties pe My Network Places ori din Control Panel


    Pas 2. In fereastra nou deschisa, Network Connections, in partea stanga apasati linkul Create a new connection si evident Next in noua fereastra.


    Pas 3. Alegeti optiunea Connect to the network at my workplace


    Pas 4. Alegeti Virtual Private Nework Connection


    Pas 5. Setati numele conexiunii/companiei/ce vreti voi


    Pas 6. Selectati Do not dial the initial connection


    Pas 7. Setati numele adresei sau adresa IP care v-a fost furnizata.


    Pas 8. Setati drepturile asupra conexiunii pe calculatorul pe care o setati, Anyone sau My user only


    Pas 9. Bifati sa fie creat un shortcut pe desktop si Finish


    Pas 10. Accesati iconul de pe desktop, cel numit asd in poza de mai jos, introduceti userul si parola furnizate si Connect!
    avatar
    Corleone_Vp
    Spamm Machine
    Spamm Machine


    Mesaje : 62
    Reputatie : 0
    Data de inscriere : 19/01/2011

    Setarea unei conexiuni VPN pe Windows XP Empty Re: Setarea unei conexiuni VPN pe Windows XP

    Mesaj  Corleone_Vp Dum Ian 23, 2011 12:20 pm

    Interesant tutorial
    avatar
    NarTiQuaN
    Wannabe Don
    Wannabe Don


    Mesaje : 221
    Reputatie : 0
    Data de inscriere : 19/01/2011

    Setarea unei conexiuni VPN pe Windows XP Empty Re: Setarea unei conexiuni VPN pe Windows XP

    Mesaj  NarTiQuaN Lun Ian 24, 2011 4:15 am

    frumos

    Continut sponsorizat


    Setarea unei conexiuni VPN pe Windows XP Empty Re: Setarea unei conexiuni VPN pe Windows XP

    Mesaj  Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Sam Sept 28, 2024 1:38 pm