Global Network RP

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Salut, adauga acum in lista ta de messenger id-ul de contact oficial al comunitatii GlobalNetwork : reteaua_global . Acest ID va sta la dispozitie , fie ca aveti probleme cu accountul dumneavoastra, fie ca doriti sa cereti relatii cu privire la comunitatea Global Network. Multumim , conducerea Global Network .

+6
paparoti
cristizor
Corleone_Dc
don.salvatore
CorleoneVito
[aKa]sEnZaTzIE
10 participanți

    Alegere Lider Cuneo Family

    [aKa]sEnZaTzIE
    [aKa]sEnZaTzIE
    ★ Fondator
    ★ Fondator


    Mesaje : 256
    Reputatie : 1
    Data de inscriere : 16/01/2011
    Varsta : 28
    Localizare : Italia

    Alegere Lider Cuneo Family Empty Alegere Lider Cuneo Family

    Mesaj  [aKa]sEnZaTzIE Dum Ian 23, 2011 9:09 am

    Am decis sa alegem un nou lider al organizatiei Cuneo .
    Model Aplicatie :

    * Nick pe server :
    * Prenume [RL] :
    * Varsta :
    * Ce level am :
    * De ce cred ca merit lider la aceasta factiune :
    * Ce promit sa fac daca primesc lider :
    * Factiuni anterioare :
    * Stiu regulamentul factiunii :
    * Ce inseamna RolePlay :
    * Ce inseamna MetaGaming :
    * Ce inseamna Mixing :
    * Ce inseamna Revenge Kill :

    EXECUTATI BUTONUL Alegere Lider Cuneo Family Magew PENTRU A POSTA ! Cine creaza topic nou ,suspend 3 zile .


    Ultima editare efectuata de catre [aKa]sEnZaTzIE in Dum Ian 23, 2011 12:20 pm, editata de 1 ori
    CorleoneVito
    CorleoneVito
    Moderator Diverse
    Moderator Diverse


    Mesaje : 231
    Reputatie : 4
    Data de inscriere : 18/01/2011
    Varsta : 27
    Localizare : Bucuresti

    Alegere Lider Cuneo Family Empty Re: Alegere Lider Cuneo Family

    Mesaj  CorleoneVito Dum Ian 23, 2011 9:15 am

    * Nick pe server :Corleone_Vito
    * Prenume [RL] :Robert
    * Varsta :13
    * Ce level am :6
    * De ce cred ca merit lider la aceasta factiune :Fiindca sunt bun
    * Ce promit sa fac daca primesc lider : Sa fac cea mai respectata mafie
    * Factiuni anterioare : PD
    * Stiu regulamentul factiunii :Da
    * Ce inseamna RolePlay :In roleplaying, participantii adopta si actioneaza rolurile caracterelor sau parti, care pot avea personalitati, motivatii si fonduri diferite de cele proprii. Roleplaying este ca si cum ai fi intr-o formula teatrala sau o drama imrovizata, in care participantii sunt actorii care isi joaca rolurile si publicul.
    Un joc role-playing e un tip de joc in care participantii isi insusesc rolurile caracterelor si colaborand, creaza povestiri. Participantii determina actiunile caracterelor pe baza caracterizarii lor si actiunile reusesc sau dau gres conform sistemului oficial de reguli si ghidul ajutator. In cadrul regulilor, pot improviza liberi; alegerile lor formand directia si rezultatul jocurilor.
    * Ce inseamna MetaGaming :In jocurile role-playing, metagaming-ul este folosirea cunostintei de Out-of-character intr-o situatie In-character. Un caracter jucat de un metagamer nu actioneaza intr-un fel care reflecta experientele din joc a caracterelor sau povestea jocului.
    * Ce inseamna Mixing : sa combini IC cu OOC
    * Ce inseamna Revenge Kill : Revenge Killing este atunci cand ai fi ucis de o persoana sau un grup de persoane, iar apoi, singurul lucru care il ai in minte este sa te duci la ei si sa-i ucizi. Ei, nu este corect! Dupa ce esti omorat, o parte din memoria ta este stearsa pentru un scurt timp (de exemplu 1-2 ore). Uiti total de persoana sau acele persoane care te-au omorat, cel putin! In realitate daca te omoara cineva numai am cum sa invii si sa te duci sa il omori. Daca inventezi un motiv sa omori acea persoana sau acele persoane, este Revenge Killing. De exemplu, Bill te omoara cu un deagle dintr-un anumit motiv, tu in mod normal apari la spawn. Daca fugi la el si incepi sa il iei la bataie este Revenge Killing. In sfarsit, cand esti omorat nu te intoarce la acea persoana(e) pentru alte probleme.

    avatar
    don.salvatore
    Fan Global NeTwork
    Fan Global NeTwork


    Mesaje : 24
    Reputatie : 0
    Data de inscriere : 21/01/2011

    Alegere Lider Cuneo Family Empty Re: Alegere Lider Cuneo Family

    Mesaj  don.salvatore Dum Ian 23, 2011 9:19 am

    * Nick pe server : Don.Salvatore
    * Prenume [RL] : Danut
    * Varsta : 16
    * Ce level am : 3( voi avea mai mult am avut 5)
    * De ce cred ca merit lider la aceasta factiune : Imi place factiunea mult , inteleg pleiery i voi ajuta in aceasta mafie de orice vor avea ei nevoie
    * Ce promit sa fac daca primesc lider : Sa recrutez prima oara si vedemnoi pe parcurs va promit membri se vor simti bine
    * Factiuni anterioare : Nr
    * Stiu regulamentul factiunii : Da
    * Ce inseamna RolePlay : Viata reala
    * Ce inseamna MetaGaming : In jocurile role-playing, metagaming-ul este folosirea cunostintei de Out-of-character intr-o situatie In-character. Un caracter jucat de un metagamer nu actioneaza intr-un fel care reflecta experientele din joc a caracterelor sau povestea jocului
    * Ce inseamna Mixing : cand incurci IIC cu ooc
    * Ce inseamna Revenge Kill: RK= Revansa kill iti iei revansa dupa ce te omoara cineva
    avatar
    Corleone_Dc
    Wannabe Don
    Wannabe Don


    Mesaje : 101
    Reputatie : 3
    Data de inscriere : 22/01/2011

    Alegere Lider Cuneo Family Empty Re: Alegere Lider Cuneo Family

    Mesaj  Corleone_Dc Dum Ian 23, 2011 9:20 am

    * Nick pe server :Corleone_dC
    * Prenume [RL] :dan
    * Varsta :15
    * Ce level am :5
    * De ce cred ca merit lider la aceasta factiune :pentruca ma pricep
    * Ce promit sa fac daca primesc lider :sa fac cea mai atre factyune depe sv
    * Factiuni anterioare :corleone
    * Stiu regulamentul factiunii :da
    * Ce inseamna RolePlay :un mod care reprezinta viata reala
    * Ce inseamna MetaGaming :folosirea out of caracter intro situatie in-caracter
    * Ce inseamna Mixing :folosesti ic in ooc ceva de genu /b Smile)
    * Ce inseamna Revenge Kill : atunci cand te omoara cineva si tu te duci dupa el si il omori
    *


    Ultima editare efectuata de catre Corleone_Dc in Dum Ian 23, 2011 10:10 am, editata de 2 ori
    cristizor
    cristizor


    Mesaje : 1
    Reputatie : 0
    Data de inscriere : 22/01/2011

    Alegere Lider Cuneo Family Empty Re: Alegere Lider Cuneo Family

    Mesaj  cristizor Dum Ian 23, 2011 9:23 am

    [b]* Nick pe server :Cristi_Yosst
    * Prenume [RL] :Yosst
    * Varsta :16
    * Ce level am :3
    * De ce cred ca merit lider la aceasta factiune : Deoarece am experienta de 4 ani de samp
    * Ce promit sa fac daca primesc lider : Vreau usor usor sa devina o factiune puternica cu membrii foarte talentati ,uniti
    * Factiuni anterioare : Primarie
    * Stiu regulamentul factiunii :Da
    * Ce inseamna RolePlay : A juca un rol ca in viata reala
    * Ce inseamna MetaGaming :Sa folosesti cunostiintele din ooc in ic
    * Ce inseamna Mixing : Combinarea Ooc-ului cu Ic-ul
    * Ce inseamna Revenge Kill : Dupa ce esti omorat de o persoana sa te duci sa il omori tu pe el ce ce este interzis
    afro afro afro
    avatar
    paparoti
    Spamm Machine
    Spamm Machine


    Mesaje : 62
    Reputatie : 0
    Data de inscriere : 19/01/2011

    Alegere Lider Cuneo Family Empty cerere lider

    Mesaj  paparoti Dum Ian 23, 2011 9:26 am

    * Nick pe server : alexandru
    * Prenume [RL] : cristian
    * Varsta : 15
    * Ce level am : 6
    * De ce cred ca merit lider la aceasta factiune :sunt activ 7-8-9 ore pe zi
    * Ce promit sa fac daca primesc lider :sa fac o factiune mult mai puternica
    * Factiuni anterioare : corleone
    * Stiu regulamentul factiunii : Da
    * Ce inseamna RolePlay : Viata reala
    * Ce inseamna MetaGaming : In jocurile role-playing, metagaming-ul este folosirea cunostintei de Out-of-character intr-o situatie In-character. Un caracter jucat de un metagamer nu actioneaza intr-un fel care reflecta experientele din joc a caracterelor sau povestea jocului
    * Ce inseamna Mixing : cand incurci IIC cu ooc
    * Ce inseamna Revenge Kill: RK= Revansa kill iti iei revansa dupa ce te omoara cineva
    BogDan
    BogDan
    Lider Sa:Mp
    Lider Sa:Mp


    Mesaje : 25
    Reputatie : 1
    Data de inscriere : 17/01/2011

    Alegere Lider Cuneo Family Empty Re: Alegere Lider Cuneo Family

    Mesaj  BogDan Dum Ian 23, 2011 9:30 am

    * Nick pe server :BogDan
    * Prenume [RL] :Florin
    * Varsta :13
    * Ce level am :3
    * De ce cred ca merit lider la aceasta factiune :Fiindca sunt bun
    * Ce promit sa fac daca primesc lider : Sa fac cea mai respectata mafie
    * Factiuni anterioare : Nr
    * Stiu regulamentul factiunii :Da
    * Ce inseamna RolePlay :In roleplaying, participantii adopta si actioneaza rolurile caracterelor sau parti, care pot avea personalitati, motivatii si fonduri diferite de cele proprii. Roleplaying este ca si cum ai fi intr-o formula teatrala sau o drama imrovizata, in care participantii sunt actorii care isi joaca rolurile si publicul.
    Un joc role-playing e un tip de joc in care participantii isi insusesc rolurile caracterelor si colaborand, creaza povestiri. Participantii determina actiunile caracterelor pe baza caracterizarii lor si actiunile reusesc sau dau gres conform sistemului oficial de reguli si ghidul ajutator. In cadrul regulilor, pot improviza liberi; alegerile lor formand directia si rezultatul jocurilor.
    * Ce inseamna MetaGaming :In jocurile role-playing, metagaming-ul este folosirea cunostintei de Out-of-character intr-o situatie In-character. Un caracter jucat de un metagamer nu actioneaza intr-un fel care reflecta experientele din joc a caracterelor sau povestea jocului.
    * Ce inseamna Mixing : sa combini IC cu OOC
    * Ce inseamna Revenge Kill : Revenge Killing este atunci cand ai fi ucis de o persoana sau un grup de persoane, iar apoi, singurul lucru care il ai in minte este sa te duci la ei si sa-i ucizi. Ei, nu este corect! Dupa ce esti omorat, o parte din memoria ta este stearsa pentru un scurt timp (de exemplu 1-2 ore). Uiti total de persoana sau acele persoane care te-au omorat, cel putin! In realitate daca te omoara cineva numai am cum sa invii si sa te duci sa il omori. Daca inventezi un motiv sa omori acea persoana sau acele persoane, este Revenge Killing. De exemplu, Bill te omoara cu un deagle dintr-un anumit motiv, tu in mod normal apari la spawn. Daca fugi la el si incepi sa il iei la bataie este Revenge Killing. In sfarsit, cand esti omorat nu te intoarce la acea persoana(e) pentru alte probleme.

    sTefaNNN
    sTefaNNN
    Moderator
    Moderator


    Mesaje : 227
    Reputatie : 0
    Data de inscriere : 17/01/2011
    Localizare : /gotics/Samp/GlobalNetworkTHEBEST

    Alegere Lider Cuneo Family Empty Re: Alegere Lider Cuneo Family

    Mesaj  sTefaNNN Dum Ian 23, 2011 9:51 am

    * Nick pe server :StefaNNN
    * Prenume [RL] : Stefan
    * Varsta :14
    * Ce level am : 6
    * De ce cred ca merit lider la aceasta factiune : Imi plac mafiile
    * Ce promit sa fac daca primesc lider : Sa fac una dintre cele mai bune mafii
    * Factiuni anterioare : NR
    * Stiu regulamentul factiunii :Da
    * Ce inseamna RolePlay :RolePlay tradus in Romana este Joc de roluri.
    Un joc role-playing e un tip de joc in care participantii isi insusesc rolurile caracterelor si colaborand, creaza povestiri. Participantii determina actiunile caracterelor pe baza caracterizarii lor si actiunile reusesc sau dau gres conform sistemului oficial de reguli si ghidul ajutator. In cadrul regulilor, pot improviza liberi; alegerile lor formand directia si rezultatul jocurilor.
    * Ce inseamna MetaGaming :In jocurile role-playing, metagaming-ul este folosirea cunostintei de Out-of-character intr-o situatie In-character. Un caracter jucat de un metagamer nu actioneaza intr-un fel care reflecta experientele din joc a caracterelor sau povestea jocului.
    * Ce inseamna Mixing : sa combini IC cu OOC
    * Ce inseamna Revenge Kill : Revenge Killing este atunci cand ai fi ucis de o persoana sau un grup de persoane, iar apoi, singurul lucru care il ai in minte este sa te duci la ei si sa-i ucizi. Aceasta traba nu este RP doeoarece in Realitate dupa ce te omoara nu poti reinvia!

    Chiar daca sunt in NR numai imi place si vreau Lider Cuneo!!!
    avatar
    YaHoO


    Mesaje : 2
    Reputatie : 0
    Data de inscriere : 23/01/2011

    Alegere Lider Cuneo Family Empty Lider Cuneo

    Mesaj  YaHoO Dum Ian 23, 2011 10:05 am

    * Nick pe server : YaHoO
    * Prenume [RL] : Adrian
    * Varsta : 16
    * Ce level am : 3+
    * De ce cred ca merit lider la aceasta factiune : Pentru ca sunt on-line app toata ziua
    * Ce promit sa fac daca primesc lider : Pai sa ii instruesc bine. Sa o fac printre primele mafi din top
    * Factiuni anterioare : -
    * Stiu regulamentul factiunii : Da
    * Ce inseamna RolePlay : Viata Reala
    * Ce inseamna MetaGaming : Cand incurci OCC cu IC . Occ - in afara caracterului . Ic - in caracter
    * Ce inseamna Revenge Kill : Cand omori din razbunare
    BH : Cand sari sa ajungi undeva mai rpd
    DM : Cand omori in exces degeaba
    DB : Cand omori cu masina pe geam
    PG : Cand faci ceva ireal.
    Stiu multe am avut serverul 100% RP.
    Roleaza un Deagle : /me are o geanta . /do scoate un deagle din geanta
    Roleaza un accident : /me intra in gard si sare BG-ul . /do incearca sa isi revina...


    Ultima editare efectuata de catre YaHoO in Dum Ian 23, 2011 10:09 am, editata de 1 ori
    avatar
    Corleone_Vp
    Spamm Machine
    Spamm Machine


    Mesaje : 62
    Reputatie : 0
    Data de inscriere : 19/01/2011

    Alegere Lider Cuneo Family Empty Re: Alegere Lider Cuneo Family

    Mesaj  Corleone_Vp Dum Ian 23, 2011 10:08 am

    * Nick pe server :Corleone_Vp
    * Prenume [RL] : Andrei
    * Varsta :14
    * Ce level am :3
    * De ce cred ca merit lider la aceasta factiune : Pentru ca stiu sa fac o echipa buna
    * Ce promit sa fac daca primesc lider : Sa fac o echipa unite
    * Factiuni anterioare : Nr
    * Stiu regulamentul factiunii :Da
    * Ce inseamna RolePlay : Sa incerci sa joci cat mai real
    * Ce inseamna MetaGaming :In jocurile role-playing, metagaming-ul este folosirea cunostintei de Out-of-character intr-o situatie In-character. Un caracter jucat de un metagamer nu actioneaza intr-un fel care reflecta experientele din joc a caracterelor sau povestea jocului.
    * Ce inseamna Mixing : sa combini IC cu OOC
    * Ce inseamna Revenge Kill : Daca cineva te omoara tu sa te duci si sa iti iei revansa
    [aKa]sEnZaTzIE
    [aKa]sEnZaTzIE
    ★ Fondator
    ★ Fondator


    Mesaje : 256
    Reputatie : 1
    Data de inscriere : 16/01/2011
    Varsta : 28
    Localizare : Italia

    Alegere Lider Cuneo Family Empty Re: Alegere Lider Cuneo Family

    Mesaj  [aKa]sEnZaTzIE Dum Ian 23, 2011 12:15 pm

    CorleoneVito a scris:* Nick pe server :Corleone_Vito
    * Prenume [RL] :Robert
    * Varsta :13
    * Ce level am :6
    * De ce cred ca merit lider la aceasta factiune :Fiindca sunt bun
    * Ce promit sa fac daca primesc lider : Sa fac cea mai respectata mafie
    * Factiuni anterioare : PD
    * Stiu regulamentul factiunii :Da
    * Ce inseamna RolePlay :In roleplaying, participantii adopta si actioneaza rolurile caracterelor sau parti, care pot avea personalitati, motivatii si fonduri diferite de cele proprii. Roleplaying este ca si cum ai fi intr-o formula teatrala sau o drama imrovizata, in care participantii sunt actorii care isi joaca rolurile si publicul.
    Un joc role-playing e un tip de joc in care participantii isi insusesc rolurile caracterelor si colaborand, creaza povestiri. Participantii determina actiunile caracterelor pe baza caracterizarii lor si actiunile reusesc sau dau gres conform sistemului oficial de reguli si ghidul ajutator. In cadrul regulilor, pot improviza liberi; alegerile lor formand directia si rezultatul jocurilor.
    * Ce inseamna MetaGaming :In jocurile role-playing, metagaming-ul este folosirea cunostintei de Out-of-character intr-o situatie In-character. Un caracter jucat de un metagamer nu actioneaza intr-un fel care reflecta experientele din joc a caracterelor sau povestea jocului.
    * Ce inseamna Mixing : sa combini IC cu OOC
    * Ce inseamna Revenge Kill : Revenge Killing este atunci cand ai fi ucis de o persoana sau un grup de persoane, iar apoi, singurul lucru care il ai in minte este sa te duci la ei si sa-i ucizi. Ei, nu este corect! Dupa ce esti omorat, o parte din memoria ta este stearsa pentru un scurt timp (de exemplu 1-2 ore). Uiti total de persoana sau acele persoane care te-au omorat, cel putin! In realitate daca te omoara cineva numai am cum sa invii si sa te duci sa il omori. Daca inventezi un motiv sa omori acea persoana sau acele persoane, este Revenge Killing. De exemplu, Bill te omoara cu un deagle dintr-un anumit motiv, tu in mod normal apari la spawn. Daca fugi la el si incepi sa il iei la bataie este Revenge Killing. In sfarsit, cand esti omorat nu te intoarce la acea persoana(e) pentru alte probleme.

    Acceptat.

    Continut sponsorizat


    Alegere Lider Cuneo Family Empty Re: Alegere Lider Cuneo Family

    Mesaj  Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Vin Iun 28, 2024 7:42 am