Global Network RP

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Salut, adauga acum in lista ta de messenger id-ul de contact oficial al comunitatii GlobalNetwork : reteaua_global . Acest ID va sta la dispozitie , fie ca aveti probleme cu accountul dumneavoastra, fie ca doriti sa cereti relatii cu privire la comunitatea Global Network. Multumim , conducerea Global Network .

    Role Play Lectia 5#

    avatar
    Tyzan
    Profesor RP
    Profesor RP


    Mesaje : 24
    Reputatie : 0
    Data de inscriere : 17/01/2011

    Role Play Lectia 5# Empty Role Play Lectia 5#

    Mesaj  Tyzan Lun Ian 17, 2011 7:20 am

    Powergame
    Powergame il fac toti incepatorii de RP care cred ca il stiu ...

    Un powergamer este un jucator care incearca sa-i forteze pe altii sa interactioneze cu ei, desi acestia nu au nici o obligatie fata de powergamer. De exemplu, un jucator care descrie personajul său ca făcand ceva cu (sau contra) altui caracter care in mod normal solicita pe altcineva sa joace alaturi, ca bataia sau intalnirea sexuala este considerat a fi BestOne. BestOne , precum spune si termenul, inseamna folosirea puterii actionarea ca Rambo si
    cand nu ii dai celuilalt participant la Role play nici o sansa sa raspunda la comanda /me a ta ... Adica faci AUTOSUCCES. Cand folosesti /me trebuie sa il lasi pe jucator sa iti raspunda actiunii RP
    NU FOLOSITI: /me il ia de gat pe Nesu si il invarte

    Nu ai inteles ?? PM ME !!

      Data/ora curentă este: Lun Iun 24, 2024 11:16 pm